Välkommen på årets tredje Medlemsevent

#3- Wine & Dine

Nu lanserar vi årets tredje av tre medlemsevent med temat GGG – golf, gastronomi och goda drycker. Klubben kommer samarbeta med en av våra medlemmar som är utbildad sommelier och till vardags jobbar på Johan Lidby Vinhandel. Låt oss presentera medlemskvällar med Oscar Bennerhed!

  • Beers & Burgers – 26e maj (tema: Ölprovning)
  • Ladies Night – 30e juni (tema: Bubbel & Rosé)
  • Wine & Dine – 11e aug (tema: Röda & Vita viner)

Upplägget är enkelt, vi spelar valfri golf, vi samlas och låter oss förföras av Oscar i dryckens magiska värld och avslutar sedan med en gemensam middag. Allt under avslappnade och skrattfyllda former!

 

Anmäl dig till 11e aug – begränsat antal platser

  • 15:30: Golftävling på 9-hålsbanan med kanonstart (valfritt för de som vill). Scrambletävling med 2-mannalag.
  • 19:00: Vinprovning med Oscar Bennerhed (OBS inga förkunskaper krävs.
  • 20:00: Middag med av Oskar utvalt vin inkl enklare prisutdelning för de som golfat
  • 495:- per person
    • Inkl golftävling, provning av fem viner, middag och ett glas vin till maten
    • Övrig förtäring köps till före/efter provning och middag
    • Betalning gör i Min Golf i samband med tävlingsanmälan eller till shopen om man inte ämnar spela golf (förbetalning går bra)

Som medlem i klubben får du gärna bjuda med din partner, vänner och bekanta utanför klubben så vi får en fullsatt restaurang. Ni vill inte missa denna kväll med Oscar!

Nedan anmälan måste fyllas i och skickas in för deltagande på kvällen, sedan gör man en separat anmälan till golftävlingen här som är frivillig. Golfävlingen är endast öppen för de som deltar på kvällens aktiviteter. Kostnaden är 495kr oavsett om man spelar golf eller ej. 

 

Anmäl dig genom att fylla i informationen här! 

 

Kommentarer

Fler artiklar